Hei, dere. Nå var det virkelig på tide å vaske sminkekostene, for nå er det tross alt 1 uke siden jeg gjorde det sist. Når jeg har vasket sminkekostene mine, så legger jeg dem alltid på ett håndkle ( i en slags nedoverbakke ) slik at vannet får rent skikkelig ut.
Dere vet jo at jeg er veldig glad i sminkekostene til Sigma og Mac, men de har fått en del slitasje ( spesielt på skaftene ) så jeg burde nok snart kjøpe meg noen nye.
Jeg anbefaler at man investerer i litt dyre sminkekoster, fordi man vil få så utrolig mye igjen for det.
På disse bildene kan du se : Sminkekoster, pinsetter, en saks og en brush cleanser. Sistnevnte anbefaler jeg virkelig ( når man skal vaske kostene ) slik at man får oppnådd en god og dyp rense effekt.
Bilder av sminken min skal dere få se litt senere, og da skal jeg også vise dere noen produkter som jeg virkelig må anbefale.
Hvilken såpe bruker til til å vaske kostene dine?
Jeg bruker shampo en gang, også går jeg over med Mac sin brush cleanser til slutt. De som er veldig skitne må man vaske flere ganger helt til det ikke renner noe skitt ut 🙂